Hoe gaan de studenten innovatief aan de slag?
Innovatie is als studieonderdeel eigenlijk niets anders dan op een andere manier naar bestaande uitdagingen kijken. Het gebeurt vaak dat een nieuw idee wordt afgeschoten, door reacties als ‘het bestaat al’, ‘het kan niet’ of ‘leuk, maar heb je hier al aan gedacht?’
“Het is iets wat mij aan het hart gaat: Wees creatief en denk in oplossingen" – Simone Kempees
Als je echter leert erop in te spelen en als de studenten zich uitgedaagd voelen om met oplossingen te komen die misschien niet zo voor de hand liggen, dan stimuleer je hun creativiteit. En dat is iets wat mij heel erg aan het hart gaat! Er zijn geen foute antwoorden of ideeën, wees creatief, denk in oplossingen!
“Met behulp van het model lossen studenten een bestaand probleem in de sport, op een heel concrete manier op" – Simone Kempees
Met behulp van het Design Thinking model hebben de studenten een houvast om de innovatieve processen beter te begrijpen. Het helpt om na te denken over wat ze nou precies willen verbeterenen vooral ook: waarom. Door de stappen van het Design Thinking model te doorlopen, start je met een bestaand probleem in de sport en los je dat op een heel concrete manier op.
De studenten passen de innovatiemethodiek toe op een echt vraagstuk. Ze beschrijven, onderbouwen en evalueren hoe ze de stappen van Design Thinking hebben doorlopen om een innovatie uit te werken, waarbij ze de ervaring van de eindgebruiker als uitgangspunt moeten nemen.
Welke innovaties zijn er zoal bedacht?
De studenten pitchen hun innovatieve oplossing, door ze aan ons – de docenten – te presenteren. Afgelopen studiejaar hadden studenten bijvoorbeeld oplossingen bedacht voor
gezonder voedsel langs de weg en anderen kwamen met een
duurzame oplossing om wegwerpplastic tegen te gaan bij
verpakkingen in de paardensport. En een derde groep had een prachtig nieuw prototype bedacht voor
kokers voor tennisballen, zodat die niet wegrollen, waarbij ik ook dacht: 'joh, dat moet de markt op!'
“Het mooie is dat je kan werken aan oplossingen voor je eigen sport, in mijn geval iets wat momenteel enorm veel irritaties bij me oproept" – Willie Nijborg
Tennisser Willie Nijborg bedacht samen met
Nynke Letmaath en
Carmen Bakker – die beiden paardensport beoefenen – het
innovatieve idee voor de tennisballenkokers. Ze zegt erover: "Het mooie aan het project is dat je aan iets kan werken dat je enorm helpt in je eigen sport. Hierdoor kan je je eigen situatie een stuk verbeteren, in mijn geval vooral de enorme irritaties die op dit moment die tennisballenkokers bij mij oproepen."
Willie gaat hieronder in op de oplossing voor de tennisballenkokers en is van plan contact te zoeken met de producent die ze maakt.